Wydawca treści Wydawca treści

Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.


 

W ramach sprzedaży detalicznej leśnicy starają się zaspokoić szybko rosnący popyt ze strony osób wykorzystujących drewno do celów grzewczych. Wbrew pozorom są to nie tylko mieszkańcy wsi, choć przeważają wśród odbiorców. Wzrost zapotrzebowania na drewno opałowe to też skutek powstawania na przedmieściach dużych aglomeracji nowych osiedli, gdzie domy często standardowo wyposażane są w instalacje kominkowe.

Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna

W ostatnich latach Lasy Państwowe zwiększyły sprzedaż drewna opałowego o jedną trzecią – do ponad 4 mln m sześc. rocznie. Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna. Niektórzy klienci wybierają drewno już przygotowane i pocięte, inni własnoręcznie je pozyskują, po uzgodnieniu i spełnieniu określonych warunków bezpieczeństwa oraz uiszczeniu opłaty; dotyczy to głównie tzw. gałęziówki. Taki surowiec jest bardzo tani, dlatego z tej możliwości korzysta wiele osób na terenach wiejskich.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

200-lecie powiatu mrągowskiego

200-lecie powiatu mrągowskiego

Powiat mrągowski w tym roku obchodził jubileusz 200-lecia. Na obszarze powiatu terenami leśnymi zarządzają Nadleśnictwa Mrągowo, Strzałowo, Spychowo i Maskulińskie. Powiat mrągowski posiada wysoką lesistość sięgającą ponad 30%. To właśnie obszary leśne, zaraz po jeziorach i rzekach stanowią o atrakcyjności tego pięknego zakątka kraju.

Podczas obchodów Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie pan Mariusz Orzechowski został uhonorowany Medalem Pamiątkowym wybitym z okazji Jubileusz 200-lecia Powiatu Mrągowskiego. Pan Dyrektor życzył, aby tak jak w herbie powiatu jest otwarta brama symbolizująca gościnność oraz łabędź będący symbolem harmonii, tak niech w przyszłości Powiat cechują te atuty.