Wydawca treści Wydawca treści

Zajęcia na terenie nadleśnictwa Strzałowo

Edukacja przyrodniczo-leśna społeczeństwa, a zwłaszcza dzieci i młodzieży jest jednym z priorytetowych zadań nadleśnictw należących do Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Mazurskie".

Leśnicy z nadleśnictwa Strzałowo mają duże doświadczenie w prowadzeniu zajęć przyrodniczych z dziećmi i młodzieżą, a także z dorosłymi. Zajęcia prowadzą zarówno w lesie (na ścieżkach przyrodniczych, w miejscach cechujących się szczególnymi walorami przyrodniczymi lub krajobrazowymi), jaki i w szkołach lub przedszkolach (zazwyczajw okresie zimowym), a także w izbie edukacyjnej, znajdującej się przy siedzibie nadleśnictwie oraz w Izbie Pamięci Ernsta Wiecherta przy leśniczówce w Piersławku. Dla uczestników tych zajęć spotkanie z leśnikiem jest zawsze niezwykłym przeżyciem. Mają oni okazję zobaczyć, jak w rzeczywistości wygląda praca leśnika. Dodatkowo przestrzeń leśna, pełna zapachów i barw oddziałuje doskonale na uczestników spotkań.


Leśnicy z nadleśnictwa Strzałowo bardzo często pojawiają się ze swoim stoiskiem edukacyjnym w czasie lokalnych festynów. Organizują konkursy wiedzy leśnej, prezentują specyfikę lasów wchodzących w skład nadleśnictwa. Dodatkowo w okresie wakacyjnym prowadzą zajęcia dotyczące bezpiecznego spędzania czasu w lesie.

 

Osoby, które chcą zorganizować zajęcia na terenie Nadleśnictwa Strzałowo proszone są
o pobranie i uzupełnienie dwóch załączników zamieszczonych poniżej. Załączniki te w dniu zajęć powinny zostać przekazane edukatorowi z nadleśnictwa.

 


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Mikołajkowe warsztaty z lasem

Mikołajkowe warsztaty z lasem

Nadleśnictwo Strzałowo włączyło się w udział w Jarmarku Mikołajkowym w GOKSiR "PEGAZ" w Pieckach.

W ostatnią niedzielę 09.12.2018 r. pieckowski ośrodek kultury zorganizował pełen świątecznych atrakcji Jarmark Mikołajkowy. Nadleśnictwo Strzałowo z ogromną radością przyłączyło się do tej akcji. Leśnicy przygotowali dla gości wartsztaty świąteczne, dzięki którym każdy mógł przygotować leśny stroik, a tym samym zanieść z sobą do domu fragment mazurskiego lasu. Najmłodsi z pewnością nauczyli sie odróżniać sosnę od świerku, którego igły na niejednej małej rączce pozostawiły ślad.