Asset Publisher Asset Publisher

Lasy prywatne

Informacje

dla właścicieli lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa

 

Przed przystąpieniem do realizacji zadań związanych z gospodarką leśną na terenie Państwa lasów należy wypełnić stosowny wniosek i złożyć go osobiście w sekretariacie nadleśnictwa lub przesłać pocztą tradycyjną (na adres: Nadleśnictwo Strzałowo, Strzałowo 2, 11-710 Piecki) lub elektroniczną (strzalowo@olsztyn.lasy.gov.pl).

Właściciel lasu wypełnia tylko pierwszą stronę wniosku.

 

Informacje o lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa na terenie Nadleśnictwa Strzałowo

 

Powierzchnia lasów nadzorowanych na dzień 01.01.2021 r. wynosi:
1. Starostwo Mrągowo - 441,71 ha,
2.  Starostwo Szczytno - 33,07 ha,
Razem - 474,79 ha.


Zadania wynikające z zawartych porozumień wykonuje Sandra Wachulik, tel. (89) 742 22 14/797 751 150.
Dla  lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa położonych w granicach
powiatu mrągowskiego sporządzono Uproszone Plany Urządzenia Lasu (UPUL). Na pozostałych powierzchniach zadania określane są na podstawie decyzji w opraciu o inwentaryzację stanu lasu (dot. Powiatu Szczycieńskiego, Gminy Dźwierzuty).

 
Na terenie lasów niepaństwowych leżących na terenie powiatu mrągowskiego i posiadających UPUL "w pełni okrsu lęgowego, od początku maja do końca lipca, obowiązuje całkowity zakaz prowadzenia w wydzieleniach planowanych cięć rębnych i trzebieży".

Poniżej umieszczono wzór podania dla właścicieli lasów miestanowiących własności Skarbu Państwa.

 

OGŁOSZENIE

Na podstawie Zarządzenia nr 79/2021 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 30.12.2021 r.  w sprawie zasad powiększania zasobów leśnych... Nadleśniczy Nadleśnictwa Strzałowo informuje, że zapozna się z ofertami sprzedaży lasów oraz gruntów przeznaczonych do zalesienia przedstawionymi przez właścicieli.

 

Wszelkie oferty można przesyłać pocztą tradycyjną na adres:
 

Nadleśnictwo Strzałowo, Strzałowo 2, 11-710 Piecki,

pocztą mailową na adres: strzalowo@olsztyn.lasy.gov.pl
 

lub składać osobiście w sekretariacie nadleśnictwa od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00.

 


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Wilczym szlakiem

Wilczym szlakiem

7 lipca w Wilczym Szańcu na Mazurach odbyło się oficjalne otwarcie pierwszego etapu Wielkiego Szlaku Leśnego. Tak zwany „Wilczy Szlak" to osiem obiektów na terenie całej Polski, które są tematycznie związane z wilkiem.

Nie przez przypadek otwarcie „Wilczego Szlaku" odbyło się w byłej wojennej kwaterze Hitlera na Mazurach. „Wilczy Szaniec" od kwietnia bieżącego roku jest zarządzany przez Lasy Państwowe. Leśnicy z Nadleśnictwa Srokowo odzyskali ten obiekt po dwuletnie batalii sądowej z prywatnym dzierżawcą. – „Wilczy Szaniec" to jedno z głównych centrów, z których będzie rozprzestrzeniał się Wielki Szlak Leśny – mówił podczas uroczystego otwarcia dr inż. Konrad Tomaszewski, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. - Docelowo taki szlak ma stanowić sieć obejmującą głównie tereny leśne w całym kraju. Znajdą się na nim m.in. ścieżki edukacyjne czy obiekty dziedzictwa kulturowego. Będzie to kompleksowa oferta pobytowa, która będzie obejmować rozmaite formy wypoczynku od rekreacji po turystykę krajoznawczo-historyczną.

W skład „Wilczego Szlaku", który jest pierwszym etapem tworzenia „Wielkiego Szlaku Leśnego" weszły m.in. także takie obiekty, jak ośrodek rehabilitacji zwierząt dzikich prowadzony przez Nadleśnictwo Olsztynek (tu znajduje się jedyna w północnej Polsce specjalistyczna woliera do leczenia wilków), czy arboretum w Karnieszewicach, gdzie rośnie wawrzynek wilczełyko. Otwarcie nowego szlaku było też okazją do zaprezentowania tego, co już na terenie „Wilczego Szańca" zrobili leśnicy. W jednym z budynków wspólnie z Muzeum II Wojny Światowej otworzyli wystawę, która pokazuje czym był niemiecki nazizm. – To tylko niewielki wycinek dużo większej wystawy, której otwarcie planujemy w najbliższej przyszłości – zdradził Zenon Piotrowicz, nadleśniczy Nadleśnictwa Srokowo.

Otwarciu towarzyszyło stoisko edukacyjno-promocyjne Lasów Państwowych przygotowane przez nadleśnictwa: Srokowo, Spychowo, Mrągowo, Olsztynek i Strzałowo.